USB → micro–USB átalakító adapter, pl. pendrive vagy USB-s billentyűzet mobilhoz csatlakoztatásához - fekete
Készletinfó ► ► ► | 30 db raktáron |
Ezzel a praktikus átalakítóval a pendrive-od, vagy bármely, hagyományos USB-kimenettel rendelkező, asztali számítógéphez való eszközt (pl. billentyűzetet, egeret, nyomtatót) tudod az androidos mobileszközödhöz csatlakoztatni; ha úgy tetszik, ez az adapter a hagyományos, nagyobb USB-csatlakozót a kisebb micro–USB típusúra „szűkíti”, lehetővé téve az adatátvitelt (mindkét irányban) a számítógéped (laptopod), illetve az okostelefon (tablet) között. |
Bővebb termékleírás:
Miután jelen átalakító segítségével csatlakoztattad a pendrive-odat, a mobilod (tableted) felismeri azt, így tudsz róla vagy arról fájlokat áthelyezni a számítógépről vagy laptopodról – mint ahogy azt a fenti termékképeken is láthatod. Persze nemcsak a saját, hanem diákjaid, családtagjaid „kütyüiben” is gondolkozhatsz; például, ha prezentáció, kiselőadás esetén csak telefonon van meg az adott fájl, ez az adapter átalakítóként tud működni, így a probléma megoldásához jelen termék birtokában az is elég, ha van egy hagyományos pendrive a közelben.
Az adapter így jóval egyszerűbb és kényelmesebb módot nyújt a fájlok mozgatására a „gép” és a telefonod, tableted között, mint a különböző, „felhőbe feltöltöm – e-mailben csatolom – megosztom – elküldöm – letöltöm a másikról” jellegű, döcögősebb szükségmegoldások, amelyekkel kénytelenek vagyunk élni úgymond az oktatás digitalizációja során.
Ha már adathordozók: olyan pendrive-ot is vásárolhatsz webáruházunkban, amelynek eleve, gyárilag két vége van, így azok egyik fele egyből beledugható a telefonodba (legyen az androidos vagy iPhone) – ha ilyen, okostelefonhoz is csatlakoztatható pendrive-ot szeretnél beszerezni, kattints ide (vagy használd a lap tetején lévő keresőmezőt).
Amennyiben pedig van olyan billentyűzeted, egered, amelyet USB-csatlakozóval tudsz a számítógéphez, laptophoz kapcsolni, akkor azt is hozzácsatolhatod okoseszközödhöz ezzel az USB-átalakító adapterrel. Mindezt az alábbi, vezeték nélküli minibillenytűzet használatáról készített videóban mutatjuk be:
(Ha a videóban látható hordozható, kis méretű billentyűzet és egérpadot is használnád a digitális oktatás során, azt itt találod kínálatunkban – lézernyalábot lövellő változatban vagy anélkül is kapható.)
Szerencsés esetben a nyomtatót is rá tudod „kötni” okoseszközödre és így akár a telefonodról is nyomtathatsz a mindennapi tanításhoz köthető, egyszerűbb formátumú (tipikusan Word- és pdf-) fájlokat; ez azonban attól is függ, hogy a nyomtató gyártója „lefejlesztette-e” az alkalmazást, amely az Android rendszerbe beépülve lehetővé teszi ezt. Mindenesetre a Play Store-ban, az Android alkalmazásokat kínáló appjában megér egy próbát – az irodában HP nyomtató van, az viszonylag könnyen barátkozik össze más telefonokkal, tabletekkel és a nyomtató USB kábelét jelen termék, az átalakító adapter segítségével közvetlenül a mobilkészülékekbe dugva lehet nyomtatni. Ehhez az „HP nyomtatószolgáltatás beépülő modulja” nevű appot kellett letöltenünk a Play Store-ból – egy próbát mindenestre megér, hogy lefutass egy keresést a Store-ban a „[Nyomtatód gyártója] + printing” kifejezésre… de a nyomtatást sajnos nem tudjuk garantálni.
Jelen, micro–USB típusú (type–C) adapter iPhone–hoz vagy az USB–C (type–C) csatlakozóval (a micro–USB-t trapéz alakjáról lehet megismerni; valamint arról, hogy töltéskor nem mindegy, mely végét dugjuk be a kábel töltőfejének, mert az egyik irányból nem megy bele a telefon csatlakozóba – ha továbbra is bizonytalan lennél, keress rá a ’micro usb’-re és válogass a képtalálatok közt) bíró androidos készülékekhez nem alkalmas – persze ez sem tragédia, hisz biztos lesz valaki az ismerőseid között, aki tudja majd használni, de azért érdemes meggyőződnöd a termékképeket és jelen termékleírást böngészve.
Ha a megrendelés után nem látszik működni az adapter, és nem lehet vele a pendrive-ot vagy a billentyűzetet, egeret csatlakoztatni a telefonhoz, annak utólag rátett védőtokjából kivéve próbáld újra beletenni a töltőcsatlakozójába az adaptert – néha az a gondolatnyi, 1– 2 milliméternyi távolság hiányzik csak a kapcsolat létrejöttéhez. Ezen kívül be kell vallanunk, hogy néhány Samsung telefon, úgy látszik, kissé másfajta pinelrendezéssel (ezek az USB kábelen belül futó szálaktól a feszültséget, illetve adatot átvevő tű-dudorok a töltő fején, illetve a telefoncsatlakozó üregében) – sajnos a vevői visszajelzések alapján néhány samsungos telefonhoz, illetve a Huawei P9 és P9 mini modellekhez ugyanis nem jó ez az adapter; hiába egységes szabvány elvileg az adott USB–csatlakozás, úgy látszik, épp annyi leheletnyi eltérés van egyes modellekben, hogy ne illjék (tudom, néhány ikes igének nem igazán van felszólító módú alakja… de olyan vicces látni leírva) össze a mi átalakítónkkal. Viszont a vásárlói visszajelzések zöme pozitív, tehát egy „véletlenszerű” micro–USB típusú csatlakozós telefonnal igen jó eséllyel működni fog az átalakító. Továbbá, akinek kedves vásárlóink közül nem volt jó a telefonjába ezen adapter, az más (családtag, kolléga) telefonján már működésre tudta azt bírni – így legrosszabb esetben a környezetben valakinek meglesz a következő szülinapi/névnapi ajándéka… vagy küldd vissza nekünk (egy sima, postán feladott borítékban is lehet, lépvén néhány grammot nyom csak a termék) egy bankszámlaszám kíséretében, és mi visszautaljuk az árát a postaköltséggel együtt; hiszen azt szeretnénk a legkevésbé, ha a kedves tanárkollégák elégedetlenek lennének a Tanárbolttal.
Még egyszer: ez a termékváltozat a trapéz alakú (keresztmetszetű) micro–USB típusú csatlakozójú készülékekhez jó; a másik, a 2018 óta gyártott telefonokon és táblagépeken (sőt, már notebookokra is jut belőlük) teret nyerő C–típusú csatlakozó a trapézalakú micro–USB-vel szemben lekerekített, szimmetrikus kinézetű, töltőfeje kívülről tükörsima és töltéskor mindegy, melyik végét dugjuk a telefonba, mindkét irányból belemegy – tehát, ha a te telefonodba mindegy, melyik felével dugod bele a töltőfejet, az mindenhogy belemegy, akkor C–típusú csatlakozós a készüléked; ekkor ne ezt a változatot válaszd az átalakító adapterből, hanem felül, a termékképek melletti (PC-n böngészve) vagy alatti (mobilról) választólistából a C-s változatot válaszd ki.
…Lenti termékeinken kívül (a kütyüktől a játékosítás felé elrugaszkodva) pedig az alábbiakat ajánljuk a tanítás és tanulás élménypedagógiájának elősegítésére:
A történetmeséléshez (storytelling) mint a tanítás módszertanához itt találsz alapanyagot.
Kincskeresés, szabadulószoba, titkosírás, feladványok…. – ezekhez jobbnál jobbnál ötleinket osztjuk meg veled ide kattintva.
Kockák minden mennyiségben – itt mindet megtalálod, legyen az (Gombóc Artúr után szabadon) szögletes vagy gömbölyű, kicsi vagy nagy, üres vagy feliratozott, számozott vagy képeket szerepeltető.
Paraméterek
A csatlakozó(k) típusa(i) | USB 2.0 (anya) < és > micro USB (apa) |
◄◄ Hasonló termékeink ►►
Vásárlói vélemények ►
[tanarbolt.hu megjegyzése: Kedves Katalin! Köszönjük a visszajelzését - Öntől függetlenül mi is rájöttünk eme praktikus kis eszköz egyetlen hátrányára, a kis méretéből fakadó elveszíthetőségére... Így, mikor ezeket a sorokat írjuk, már útban van raktárunkba az az átalakító adapter, amelyen egy kis fül és egy karabíneres lánc segítségével a kulcscsomóra lehet azt rögzíteni. Reméljük, azért sokáig kitart Önnek, Önnél a rögzítetlen verzió - sok mindenre vállalunk garanciát, de a termék elvesztésére sajnos nem tudunk (tanári pályafutásunk alatt, az elmúlt években mi is sok mindent el-/otthagytunk már a tanteremben, így érezzük a veszélyt)... viszont, ha ez bekövetkezik, rendelhet nálunk újat a tanarbolt.hu-n :)]